Чому Рим називають Вічним містом?У всьому світі Рим, наше місто, коли його не називають власним іменем, називають «Вічним містом». Звідки це? Давайте підемо і дізнаємося, чому Рим називають Вічним містом.

Ця альтернативна назва Риму існує вже дуже давно, увійшовши в спільну мову до такої міри, що в очах багатьох причина та походження цієї назви були майже другорядними. Також тому, що для міста, яке з імператорами та папами, як в античності, так і в епоху Відродження, для мистецтва чи політики, завжди було головним героєм від його заснування до сьогоднішнього дня, це прізвисько ідеально вписується в історію. міста.Часто ті, хто хоче дізнатися, чому Рим називають Вічним містом, можуть помилково згадати уривок із твору Маргеріт Юрсенар «Мемуари Адріана». У цьому творі, в якому французька письменниця уявляє собі довге послання імператора Адріана, через яке вона відстежує період Стародавнього Риму, в якому він очолював імперію, в якому в певний момент виголошується це речення:

«Прийде інший Рим, і я не можу уявити його обличчя; але я допоміг його сформувати ... Рим буде жити, Рим загине тільки разом з останнім містом людей».

Це речення, яким би навідним і яким би воно не було натяканням на вічність Риму, не є причиною, яка пояснює, чому Рим називають Вічним містом. Насправді роман Юрсенара бере початок у 1951 році, коли століттями використовувалося визначення Риму як Вічного міста.

Поет Тібулл на картині Лоуренса Альма-Тадема 1866 року


Але тоді чому Рим називають Вічним містом?

Перший автор, який говорив про Рим у таких термінах, жив на багато століть раніше за Юрсенара. Це Альбіо Тібулло, елегійний латинський поет, який жив між 54 і 19 роками до нашої ери. У своїй II книзі елегій, у V поет пише такі рядки:

"Romulus Aeternae nondum formaverat Urbis moenia", перекладається українською як «Ромул ще не побудував стіни Вічного міста».

На даний момент це найдавніше свідчення Риму, визначеного як Вічне місто, і тому, ймовірно, це фраза, яку ми шукаємо, якщо хочемо знати, чому Рим називають Вічним містом.

Read this article in English
Lesen Sie diesen Artikel auf Deutsch
Прочетете тази статия на български език

Nessun commento:

Posta un commento

Info sulla Privacy